Enerjisa nın Enerji Verimliliği Projesi ne Ödül

04/12/2017 23:26

Enerjisa'nın, enerji verimliliği alanında yürüttüğü "Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum" isimli sosyal sorumluluk projesi, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği'nin(TKSSD) düzenlediği "Sürdürülebilir Kalkınma Akademi Ödülleri"nde sorumlu tüketim ve üretim kategorisinde ödül aldı. 

Enerjisa yaptığı açıklama ile, söz konusu proje ile enerji verimliliği alanında toplumda farkındalık oluşturmaya çalışıyor.

Yedi yıldır sürdürülen proje, TKSSD'nin düzenlediği Sürdürülebilir Kalkınma Ödülleri kapsamında sorumlu üretim ve tüketim kategorisinde ödüle layık görüldü.Proje kapsamında Anadolu Yakası EDAŞ, Başkent EDAŞ ve Toroslar EDAŞ bölgelerinde bulunan 14 ilde 7 ile 10 yaş aralığındaki 250 binden fazla öğrenciye enerji verimliliği üzerinde eğitimler düzenlendi.

Yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Murat Pınar, projelerinin Stevie Uluslararası Ödülleri'nde de ödüle layık görüldüğünü belirterek, "İnsan için çalışıp yatırımlarımıza devam ederken, geleceğe katkı sağlayacağına inandığımız sosyal sorumluluk projelerine önem veriyoruz. Bu yüzden TÜrkiye'de en öneml konulardan biri olan enerji verimliliği hakkında kamuoyunda ve özellikle ilkokul öğrencilerinde bilinçlendirme çalışmalarına ağırlık verdik. Birleşmiş Milletlerin uluslararası standartlarda değerlendirdiği 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi’ndeki sorumlu tüketim ve üretim kategorisinde ödül almak bizler için çok gurur verici.” ifadelerini kullandı.

Kaynak Enerji Enstitüsü